Ayak Şişliğine İyi Gelen Bitkiler

Artık teknolojik gelişmeler iş hayatının daha hareketli olması anlamına gelmektedir. Bu da tüm gün ayakkabılarımız içinde kalan ayaklarımızın şişmesi ve bize daha fazla zorluk çıkarması anlamına gelmektedir. Sizlerinde akşamları eve geldiğiniz zaman ayak şişliklerine karşı yapacak bir şeyiniz bulunmuyorsa yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

ayak-sisligine-iyi-gelen-bitkiler

Uzun süre ayakta durmadan ve diğer dolaşım problemlerinden dolayı ayaklarınız normalden daha fazla şişebilir. Bu da biraz da hareketsiz kalma ile birlikte başlayan bir takım sorunların sonucunda ortaya çıkacaktır. İncinme ve burkulma gibi sorunlarında daha kolay ortaya çıkması anlamına gelecektir.

Ayak Şişmesine İyi Gelen Bitkiler

.Ayak şişmesinin temel nedeninin anlaşılması için mutlaka doktora gidilmesi şarttır. Kılcal damarlardan kaynaklı olan bir sorundan dolayı ayaklarınız şişebilir. Bu da daha ilerleyen dönemlerde daha ciddi sorunların yaşanması anlamına gelebilir. Hamilelik, damar tıkanıklığı, incinme gibi nedenlerle de ayaklar şişmeye başlar. Bu şişliklerin tedavi edilmesi için bir takım yöntemlere başvurulabilir. Buna karşın kesinlikle bir uzmandan yardım alınması ilk adımda yapılması gereken işlemlerin başında yer almaktadır. Bu tarz sorunlar önemsenmeden üzeri örtülürse daha ciddi sorunların da beraberinde gelmesine neden olabilir. Bu konuda ayak şişlikleri beraberinde yaralanmalar ve ciddi ayak kokusu yapıyorsa bu konuda yardımcı olacak krem ve diğer haplardan yardım da alabilirsiniz.

Ayak Şişliğini Ortadan Kaldırmak

Uzun yıllardır evimizde uygulanan bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Şu ana kadar çok denk gelmediğim için genel olarak nasıl yapılacağını anlatacağım. Ayak şişliğine karşı en çok soğuk su kullanılmasına rağmen aynı oranda karıştırılmış ve kısa bir süre kaynatılmış; karbonat ile pirinci lapa haline getirene kadar bekletiyoruz. Lapa olduktan sonra biraz dinlendirip soğuttuktan sonra ayağın şiş kısımlarına sürüyoruz.

Bir başka şişliği ortadan kaldırma yöntemi ise; elma sirkesidir. Elma sirkesini bir süre beklemiş ılık suyun içerisine katıyoruz. Bir su bardağı kadar, sirkeyi de ayağınızın şiş kısımlarına masaj yaparak uygulayın.

Bu iki yöntem dışında internet üzerinde ayak şişliğini ortadan kaldıracak pek çok farklı yöntem de ön plana çıkıyor. Şu ana kadar hiç birini uygulamadığım için yazmadım. Ama merak ettiğim birkaç farklı yöntem var. Bunları uygulayıp yeniden bu yazıyı güncellemeyi düşünüyorum. Sizin de merak ettiğiniz bir yöntem varsa bunu yorumlardan yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir