Ayva Çekirdeğinin Cilde Faydası ve Yapılışı

Cilt rahatsızlıkları giderek artan bir sorun haline geldi. Hal böyle olunca kozmetik sektörü inanılmaz yatırımlara ve reklam kampanyalarına yöneldi. Dikkat ederseniz televizyonu açtığınızda her iki reklamdan bir tanesinin kozmetik ürünler olduğunu görürsünüz. Onların pazarladığı en büyük gerçek ise doğallık ve doğadır. Bugün ayva çekirdeği mucizesi ile tanışacağız. Bilindiği gibi hazırlanması son derece kolaydır. Ayva çekirdeği maskesinin nasıl hazırlandığı, cilde faydaları ve ne kadar süre ile uygulanması gerektiği gibi konu başlıklarını ayrı ayrı masaya yatıracağız.

ayva-cekirdegi-faydalari

Ayva Çekirdeğinin Faydaları

Teknolojik gelişmeler ile beraber pek çok insan ciddi cilt sorunları yaşamaktadır. Bu sorunların en büyüğü ise zamana bağlı olarak meydana gelen kırışıklıklardır. Bu kırışıklıkların zaman içerisinde derinleşerek kendisini artırması da kadınların korkuları arasında yer alır. Fakat kendinize ev ortamında kolaylıkla ayva çekirdeği maskesi yaparak bu durumdan kurtulmanız mümkün olmaktadır. Üstelik benzer özelliklerde bulunan kremlere oranla hazırlaması son derece kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey orta boylarda birkaç adet ayva çekirdeği almaktır. Kısa bir süre içerisinde ayva çekirdekleri ile mucizeler oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Ayva Çekirdeği Yüz Maskesi Yapımı

Üstelik kullanan kişilerin deneyimlerine bağlı olarak net bir şekilde söylenebilir ki ayva çekirdeği kullanılmaya başlandığı ilk andan itibaren net bir şekilde etkisini göstermektedir. Şimdi dilerseniz bu mucizevi kremi nasıl hazırlayacağınıza değinelim.

Öncelikle ihtiyacınız olan tek şey orta boy 2 adet ayvanın içerisinden çıkardığınız en az 8 adet çekirdek olmalıdır. Bu çekirdekleri hafif ılık su ile bekletilmiş bir kap içerisine koyabilirsiniz. Sonrasında ise üzerini bir folyo ile kaplayarak buzdolabına atın. Tercihen kırk sekiz saat sonra kremimiz ilk kullanım için hazır olacaktır. Daha sonrası ise sizin tercihinize bağlı olarak yüze sürülmesidir. Ayva faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazla olmasına rağmen şimdilik sizlere sadece ayva çekirdeğinin faydalarından bahsedebiliyoruz.

Ayva Çekirdeği Nereden Alınır

Son derece basit bir şekilde hazırlandığı için ayva çekirdeği arayışına girmeye hiç gerek yoktur. Sadece bir ayvanın içerisinde çıkardığınız çekirdekler tüm ayva çekirdeği ihtiyacınızı karşılayacaktır. Yine de ekstra olarak ayva çekirdeğine ihtiyaç duyarsanız çekirdek satan yer aramaktansa bir kilo kadar ayva almanız yeterli olacaktır. Bu mucizevi kremin hazırlanması bu kadar kolay olurken etkileri son derece yüksek oranda kendisini gösterecektir. Sadece bir miktar kullanmaya başlamanız yeterlidir. Ayva mucizesi sizleri de alıp götürecektir.  Doğal olanın her zaman için faydalı olduğunu düşünüyorsanız bu kremin etkilerini gördükten sonra ne kadar doğru bir karar verdiğinizi daha iyi anlayacaksınız. Üstelik ayva çekirdeği üzerine yapılan araştırmalara bakılırsa kısa bir süre sonra raflarda daha çok ayva çekirdeği kremini bulmanın mümkün olacağını anlayabiliriz.

Ayva Çekirdeği Aktarlarda Bulunur Mu

Tarifi kendim düzenli olarak kullanıyorum. Bunun yanında aktarlarda ayva çekirdeği kremine benzer kremlerin satıldığını da gördüm. Aslına bakarsanız aktarlarda bulunanları almaktansa evde kendi imkanlarınızla ayva çekirdeği jeli yapımı son derece kolay ve ekonomik olacaktır. Kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz bu krem sizi pek çok cilt rahatsızlığından da koruyacaktır.

Sağlıklı bir yaşam için hazırladığınız bu kremi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız ayva çekirdeği kremi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabiliriz. Deneyimlerinizi bekliyoruz.

Ayva Çekirdeği Maskesi Göz Altına Sürülür Mü

İnternette araştırma yaptığım da yada kullanıcı yorumlarının yer aldığı siteleri gezdiğim iki farklı görüş üzerinde yoğunlaştığını gördüm. Bunlardan bir tanesi alerji ve diğer reaksiyonlardan çekinenlerin sürülmemesi gerektiğini söylüyor olması, diğer bir görüş ise yaşlanmanın etkisini giderdiğini söylemesi… Bana kalırsa bir uzmanın fikrini almadan ayva çekirdeği maskesi göz altına uygulanmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir