Ben Kimim/İletişim

Merhaba ben Sinan,

Başlamadan önce peşin peşin belirtmiş olayım. Bu blogda yayınlanmış bilgiler doktor tavsiyesi niteliği taşımaz. Sağlık sorunlarında bize yardımcı olacak tek bir kaynak vardır o da sağlık kuruluşları ve doktorlardır.

Kilo verdirme, ağrı kesme, boy uzatma ve daha sayamadığım onlarca sebepten ötürü bitkisel yollarla size yardımcı olacağını söyleyen her türlü gazete, televizyon, radyo ve internet kanalı ile ortaya çıkan kişilere itibar etmeyin.

Bir sağlık sorununuz olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza başvurun. Düşünmüyorsanız da ara sıra kontrole gidin. Pek çok hastalıkta erken tanı can kurtarır.

Bu konularda çok acı tecrübeleri olan insanları bizzat tanıdım ve acılarına tanık oldum. Aslına bakarsanız bu blogu açmamın temel nedeni de biraz bu diyebilirim…

Ben; şifalı bitkilerin önemini biraz geç kavramış, araştırma yapmayı seven biriyim.

Kulaktan dolma bilgilerle şifalı bitki adı altında pek çok farklı ürün ve ilacı tüketmek yerine, doktorlardan yardım almamız gerektiğine inanıyorum. Bilimsel olarak faydaları kanıtlanmış şifalı bitkileri ilaç olarak değil sadece destekleyici özellikleri ile tüketmek gerektiğine inanıyorum. Bunun için elimden geldiğince araştırma yapıyor. Gücüm yettiğince yazmaya gayret ediyorum.

Neden Bu Blogu Açtım

Araştırmalarım ve izlediğim belgeseller esnasında şaşkınlığımı gizleyemediğim bilgileri burada paylaşıp ilerleyen zamanlarda kendime bir yer oluşturmaya çalışıyorum. Örneğin papatya çayının dinlendirici özelliğini herkes bilir. İyi bir uyku getiricidir ama ben bunu çok geç fark ettim. Papatya çayını toplayan kadınlarla sohbet etme fırsatını çok geç elime geçirdim. Bu sebepten yazacağım sizden de bana destek olmanızı isteyeceğim. Her konuda araştıralım. Daha çok kitap okuyup, daha çok belgesel izleyelim. Aramızda bu konuda uzman kişilerde vardır onlarında fikirlerini alalım. Ama yazımızın başında da değindiğimiz konuyu kesinlikle atlamayalım.

İletişim İçin:

Henüz bu blogun bir ziyaretçi kitlesi oluşmadığı için mail adresi açmayı gereksiz gördüm. Olur da gözümden kaçan birşeyler olursa yorum yazın. Yorumunuza iletişim adresleri olarak en azından bir mail adresi ekleyin ki, size geri dönüş yapabileyim.

Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür geçirin.