Cevizin Faydaları Nelerdir

İnternet üzerinde yer alan şifalı bitkilerin faydalarının yer aldığı adreslerde yer alan bilgilerin büyük bir çoğunluğunun birbirinin aynısı olan tavsiyelerle doludur. Şu unutulmamalıdır ki şifalı bitkiler ile ilgili verilecek tavsiyeler kesinlikle doktor tavsiyesi anlamına gelmemektedir. O sebepten sağlık problemlerinde başvuracağınız kaynakların sağlık kuruluşları ve doktorlar olduğunu belirtmek isteriz. Sonrasında ise aşağıda yer verdiğimiz bilgilerin internette de yer alan bilgilerden oluştuğunun altını çizelim.

Cevizin Bilinmeyenleri

Daha önce cevizin faydaları içeriğini yazmıştık. Dilerseniz oradan göz atabilirsiniz. Yalnız burada ben bir konuya dikkat çekmek isterim. İnternette yer alan bilgilerle ilgili şu şekilde bir kıyaslama yapmak istiyorum.

Benefits of walnuts yandaki linke tıkladığınız zaman google’ın ingilizce siteler arasında “cevizin faydaları” aramalarına göz atabilirsiniz. Dilerseniz ilk siteden başlayalım. Hala aynı siteden bahsediyorsak ki büyük ihtimalle üç aşağı beş yukarı aynı siteler bulunuyordur. Bu sitelerde yer alan içeriklere baktığınız zaman çoğunlukla başka kaynaklara atıfta bulunduklarını görebilirsiniz. Bu da içeriğe olan güveninizin birkaç kat artması anlamına geliyor. Dilerseniz bir de aynı aramayı Türkçe olarak yapın. Google’a “Cevizin faydaları” yazın. Yüksek ihtimalle haber sitelerinin nereden bahsettiklerini bile anlamadığınız pek çok içeriğine denk geleceksiniz.

Cevizin Diğer Faydaları

Yapı olarak ceviz beyine en fazla benzeyen bitkidir. Beyine olan faydalarından dolayı günlük 1-2 adet ceviz  tüketmek tavsiye edilmektedir. Cevizin faydaları ile saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Bağırsak ve böbrek hastalıkları başta olmak üzere deri ile ilgili her türlü sorunun tedavi edilmesinde cevizden faydalanabilirsiniz.

Doğrudan ceviz yaprağı dal arasında kullanıldığı zaman bile pek çok hastalığın tedavi edilmesinde kullanılabilir. Özellikle cevizin dışında bulunan zar soyulduktan sonra daha faydalı bir şekilde kullanılabileceği unutulmamalıdır.
Çünkü ceviz yaprağı eczacılıkta kuvvet verici bir madde olarak da kullanılmalıdır. Şeker hastalarının günde birkaç adet ceviz yaprağını suda kaynatarak kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Genel özellikleri ile zehirlenmelere karşı çok etkili olduğu savunulmaktadır. Vücudun daha zinde olmasını istiyorsanız kesinlikle ceviz yaprağını tercih etmeniz gerekmektedir.
Her ne kadar ülkemiz de ceviz faydaları çok fazla bilgi sahibi olunmasa da içeriğinde bulunan juglon ismi verilen maddeden dolayı yoğun olarak kullanılmaktadır.

Kalbi güçlendirici etkisi ishali ve dizanteriye önleyici etkisi ile sıklıkla kullanılmaktadır. Halk arasında en sık yer eden cevizin faydaları arasında içeriğinde bulundurduğu gümüş iyonlarından dolayı ihtiva ettiği artılar bulunmaktadır.

Bu özelliğinden cevizin faydası bebekten yaşlısına gencine kadar herkesin sıklıkla kullanması gereken günlük 10-30 gram kadar tüketmesi gereken bir besin maddesidir. Son dönemlerde ülkemizde meydana gelen ceviz ağacı satış rakamları da bu talebin gerçek birer kanıtı olarak ortaya çıkmaktadır. O sebepten aldığınız cevizin sağlıklı olduğundan emin olmak adına ceviz bahçesi yada doğrudan satıcıdan satın almayı deneyebilirsiniz.
Son dönemlerde yapılan araştırmalar ceviz yağının faydaları hakkında da oldukça detaylı bilgiler ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Sizler de ceviz yağı faydaları hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. İnternet adresimizde bu konuda pek çok bilgi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir