Matcha Çayı Kullananlar

Evet çayın memleketinde yaşayıp matcha çayı hakkında bir şeyler karalamamak olmazdı. Bildiğiniz gibi daha önce matcha çayı hakkında bildiğim tüm bilgileri elimden geldiğince aktarmaya çalıştım. Aslına bakarsanız benim bu mucizevi çay ile tanışmam sandığımdan çok daha öncesine dayanıyormuş.

Birkaç sene öncesinde (o zamanlar gemide çalışıyordum) Katılacağım gemiyi beklemek üzere Singapur’a gitmiştim. Gemide beklenmedik bir sorun olunca on beş gün kadar Singapur’da planlanmayan bir konaklama yapmak zorunda kalmıştım. Çalıştığım şirketin bana günlük ayırdığı bütçede kısıtlı olunca öğünlerimi hep geçiştiriyordum. Geçen hafta eski fotoğraflara bakınca devamlı gittiğim bir kafeyi ve devamlı yediğim bir kekin fotoğrafını gördüm.

Lezzetli çaylı kek olarak çevirebileceğimiz matcha kek her ne kadar dikkatimi çekmese de o zamandan beri tükettiğim bir kekmiş. Sonrasında ise yıllarca ne matcha çayını tadabildim nede kekini yemeyi başarabildim. Matcha çayını uzun uzun deneme fırsatım oldu. Bir önceki yazıyı yazdığımda yeni bir paket satın almıştım. Ama onun üzerine matcha çayı içmeyi adet haline getirdiğimi de söyleyebilirim.

Matcha Çayı Macrocenter

Öncelikle içmeye kaliteli ve uygun fiyatlı bir matcha çayı ile başlamak istedim. Bunun içinde Macrocenter Kadıköy’den 50 gramlık bir matcha çayı alarak başladım. Yanlış hatırlamıyorsam aldığım zaman matcha çayının fiyatı 30 tl civarı bir rakamdı.

Daha sonrasında ise günlük düzenli bir şekilde kullanarak kısa bir süre içerisinde 50 gramlık paketi tükettim. Daha sonrasında ise matcha çayı macrocenter almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. İlk kullandığım paketi sadece içmek için kullanmama rağmen uzunca bir süre kullandım.

Aslına bakarsanız daha öncesinde de belirttiğim gibi bu matcha çayı yoğun bir çay olduğu gibi yeşil çayda kullandığınız gibi çok tüketmekten uzak durmanız tavsiye ediliyor. Bunun dışında ikinci paketin bir kısmını da kek yapmaya ayırdım. Singapur’da yediğime çok benzemese de yine de tavsiye ederim. Sormak istediğiniz soru varsa yorumlar bölümünden yazmaktan çekinmeyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir