Ölü Hücreleri Canlandıran Bitkiler

Ciltte bulunan ölü hücrelerden kurtulmak için uygun peeling kullanımının son derece büyük bir önemi bulunmaktadır. Genellikle ergenlik çağında bulunan bireylerin akneli bölge üzerine peeling uygulaması da yanlış sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Peeling gözenekleri açarak ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

olu-hucreleri-gideren-bitkiler

Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise, profesyonel bir markadan yardım almak olmalıdır. Çünkü son dönemlerde peeling özelliği sağlayan ürünlerin insan sağlığına zararlı olduğuna dair bir açıklama sağlık bakanlığı tarafından yapılmıştır. Dilerseniz de bu konuda hizmet veren cilt bakım merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Ölü hücrelerden kurtulmanın tek noktası peeling’den geçmemektedir. Bu durumda cildi besleyici kremlerin etkisi de asla azımsanmayacak kadar fazladır. Düzenli olarak bu kremleri kullanarak cildinizi koruyabilirsiniz. Masaj yaparak uygulanması da bu hücrelerden kurtulmanız için yeterli olacaktır. Kil bakımı ve çeşitli şifalı bitkiler yardımıyla yapılan uygulamalar cildinizin kendini yenilemesi için yeterli olacaktır.

Ölü hücrelerden kurtulmak için şifalı bitkilerin yardımı yabana atılmamalıdır. Bu konuda doğrudan etki gösteren anti oksidan özelliği de bulunan bitkilerden bir kür yapabilir. Yada doğrudan tüketebilirsiniz. Cildinizi toksik maddelerden arındırmak demek bir anlamda ölü hücrelerden kurtarmak anlamına gelir. Bu anlamda, üzüm çekirdeği, nar, goji berry, domates gibi meyve ve sebzelerden yararlanabilirsiniz.

Aynı zamanda cilde olumlu etkileri olduğu bilinen E vitaminini de düzenli olarak alarak cildinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için antioksidan maddeler ile ilgili makalemize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir