Saçlardaki Kepeklere Bitkisel Çözüm

Özellikle saçta oluşan kepekler kadınlarda ciddi anlamda can sıkıcı bir dert halini alabilir. Baş etmek için bitkilerden destek aldığınız bir takım tarifler hazırlayabilirsiniz. Ama sitemizde her zaman olduğu gibi sağlık sorunlarına karşı öncelikle bir doktordan yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Genellikle doktordan yardım aldıktan sonra destekleyici olarak bazı karışım yada şampuan benzeri bitkisel kaynaklardan yardım alarak kepeklenmeyi daha hızlı bir şekilde önlemek mümkün olabilir. Bu durum oldukça ileri olduğunda ve daha can sıkıcı bir hal aldığında ise doğrudan doktor tavsiyesinde ilaçlar ve hatta bazı şampuanlardan da yardım almak mümkündür.

kepeklere-karsi-bitkisel-cozum

Kepeklerle Bitkisel Mücadele

Kepek oluşumuna karşı Anadolu’da yüzlerce yıldır ısırgan ve tere otunun yanı sıra enginar suyu gibi şifalı yardımcılardan da destek alındığı bilinmektedir. Elma sirkesi, tere yağı ve hatta ısırgan otu suyunun kepeğe karşı ne kadar etkili olduğu yüzlerce yıldır bilinmektedir.

Hemen hemen her konu başlığında olduğu gibi kepeklerle mücadele edilmekte de çörek otundan yararlanabilirsiniz. Kepekle mücadeleyi ayrıca bir başlık altında inceleyecek ve hangi şifalı bitkilerden destek alınması gerektiğini detaylı bir şekilde aktaracağız. Bunun için yapmanız gereken tek şey internet adresimizi ziyaret etmektir. Kısa bir süre içerisinde kepeklere karşı kullanılan bitkisel kürleri yazacağız.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Bitkisel Çözüm

Bilindiği gibi kadınlarda saç dökülmesi erkeklerle kıyaslanmayacak kadar azdır. Yine de bazı durumlarda (hormon dengesinin değişmesi ve stres) kadınlarda da saç dökülmesi yaşanabilir. Böyle durumlar ortaya çıktıysa yapılması gereken işlem son derece basittir.

Öncelikle saç dökülmesi ciddi boyutlara ulaştıysa yada başlangıç evresinde yer alıyorsa vakit kaybetmeksizin bir doktora başvurmanız gerekebilir. Gerekli  nedenlerin ortaya çıkarılmasını sağlayarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda daha detaylı bilgi sahibi olursunuz.

Kadınların Saçı Neden Dökülür

Saç dökülmesinde en çok karşılaşılan neden hormon dengesidir. Genellikle hamilelik döneminde ve ilaç kullanımı gibi nedenlerden dolayı saçın döküldüğü bilinmektedir. Bu noktada ise östrojen hormonunun azalması sonucunda saç dökülmesini tetiklediği düşünülmektedir.

Hamilelik dönemi boyunca kadınlarda hormon miktarının fazla olması saç dökülmesi konusunda sorun yaşanmamasına neden olmaktadır. Hamilelikten sonra hormon miktarında ani düşüş yaşanması saçların dökülmesine neden olacaktır.

Bir diğer neden ise doğum kontrol haplarıdır. Bu sebepte biraz önce ki açıklamamızla benzerlik taşımaktadır. Bunun yanı sıra kadınlar da sık saç dökülmesine neden olan diğer konu başlıkları stres ve uykusuzluktur. Saç dökülmesinin tedavisi için birkaç farklı yöntemin önerildiği bilinmektedir. Bunlar arasında en sık tercih edileni ise eğer saç dökülmesi yüksek boyutlarda ortaya çıktıysa saç ekimidir.

Bunun yanı sıra bazı ilaçlar kullanarak ta saç dökülmesini önlemek mümkün olmaktadır.

Saç dökülmesi bitkisel çözüm

Kadınlarda saç dökülmesinin doğrudan bitkisel olarak çözümü yerine eğer sorun stres kaynaklı ortaya çıktıysa stresle mücadele etmek için bazı rahatlatıcı çayları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda saçların kuvvetlenmesi için bazı bitkisel kürler kullanılabilir. Badem yağının etkileri de asla azımsanmamalıdır.

One Reply to “Saçlardaki Kepeklere Bitkisel Çözüm”

  • Bana kalırsa protez saç söz konusu olduğunda da bir nevi bakımının yapılması başta olmak üzere tüm konu başlıklarında da detaylı bir bilgilendirme yazısının yayınlanması şart. Esifalibitkiler ailesi olarak bu konu başlığına yoğunlaşmanızı talep ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir