Yulaf Ezmesi Diyeti İle Kaç Kilo Verilir

Diyet listeleri söz konusu olduğu zaman çoğunlukla bir mucize gerçekleştirilmesi bekleniyor. Spor yapmayım, yemeğimden kısmayayım ama yaz aylarına istediğim gibi formda gireyim benzeri düşünceler çoğalıyor. Oysa ki sağlıklı beslenip hareket ederek oldukça kısa süre içerisinde istediğiniz kiloya da gelebilirsiniz. Bunun için kesinlikle yapmanız gerekenler ve uzak durmanız gerekenlerden oluşan uzun bir liste olduğunu da söyleyebilirim.

yulaf-ezmesi-hakkinda-merak-edilenler

Bu yazıyı yayınlarken 2abi.com da bulunan yulaf ezmesi konularını araştırdım ve kendi düşüncelerimi katarak bu yazıyı elimden geldiğince doğru bilgilerle size sunmaya gayret ettim.

Yulaf Ezmesi Tarifleri

Öncelikle yulaf ezmesi tarifleri arasında ilk sırada klasik kahvaltı gevreği tarzı tüketiminin yer aldığını söyleyebiliriz. Yani biraz süt içerisine yulaf ezmenizi karıştırarak tüketmeniz iyi bir diyet için gerekli olan ilk tariftir.

Çoğunlukla süt karışımından sıkılmanız durumunda yağsız yada az yağlı yoğurt içerisine karıştırarak da tüketebilirsiniz. Bunun için farklı farklı tariflerden destek almanız da sizin için avantaj olacaktır. Örneğin, kuru meyvelerden ve güzel koku veren karışımlardan faydalanmanız iyi bir seçenek olacaktır. Burada çok fazla yemek tarifi vermeyeceğim ama daha sonra yer vereceğim yulaf ezmeli ayran tarifini muhakkak uygulamanızı da tavsiye ediyorum.

Bir diğer yulaf ezmesi tarifi ise yulaf ezmesinin pişirilmesi ile ortaya çıkar. Bunu yulaf ezmeli ayran tarifinde de kullanacağız. Çoğunlukla yulaf ezmesinin az miktarda su ile haşlanmasının baz alındığı bu tarifte ben süt kullanıyorum. Tabi ki diyet yapmak isteyen herkes gibi kullandığım sütün az yağlı olmasının da son derece önemli olduğunu da belirtmek istiyorum.

Yulaf Ezmesi Diyeti

Diyet yaparken faydalandığınız diyet listesine harfiyen sadık kalmanız önemlidir. İnternette yulaf ezmesi diyeti başlığı altında onlarca farklı listeye ulaşabilirsiniz. Yulaf ezmesini hayatınızın merkezine koyarsanız asla bir diyet listesine bağlı kalmanız gerekmeyecektir. Uzun bir zaman içerisinde iki şey alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle yulaf ezmesi nedir sorusunun cevabını aramalı ve bir mucize beklememelisiniz.

Yulaf Ezmesi Fiyat

Hemen hemen her markanın yulaf ezmesi seçenekleri bulunmaktadır. Aynı şekilde yulaf ezmesi tüketimini daha eğlenceli hale getirmek için pazarlanan müslilerde bu sıralamalar arasında önemli bir sırada yer alır. Yulaf ezmesi tüketmek istediğiniz zaman fiyatından çok markasına dikkat etmeniz gerekir. Burada yulaf ezmesi fiyatı konusuna çok değinmek istemiyorum. O zaman marka belirtmem gerekiyor. Ama yine de bir rakam vermek gerekirse 500 gramlık yulaf ezmesine ortalama 5 tl civarında bir fiyata ulaşabilirsiniz ki o da sizi yeterince idare edecektir. Fiyatının son derece uygun olduğunu söylememe gerek yok sanırım…

Yulaf Ezmesi Kaç Kalori

Kalori hesaplamalarını oldum olası sevmem. Asıl mesleğim bu olmasına rağmen ben kalori hesaplamaları yerine kalori orantılamaları adını verdiğim bir yöntemi kullanmaya çalışıyorum.

Yani uzun lafın kısası bir dilim ekmek yeme, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ye mantığı ile hareket edebilirsiniz. Bu da oldukça iyi bir çizgi çizer…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir